آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان

با توجه به  آخرین آمار مبتلایان به کرونا در  جهان تاکنون ۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۱۱ نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛

 آمریکا با یک میلیون و ۴۵۷ هزار مبتلا در رده نخست جهان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۱۱ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۰۳ هزار و ۴۳۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون یک‌ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۷۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۸۳۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۵۹۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۶ هزار و ۹۱۲ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

تصویر امار کرونا
آمار کرونا در ایران وجهان

اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد، با افزایش یک هزار و ۵۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۷۲ هزار و ۶۴۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۷ هزار و ۳۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۹ هزار و ۹۷۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵۲ هزار و ۲۴۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲ هزار و ۳۰۵ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

انگلیس، ایتالیا، برزیل، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۳۳ هزار و ۱۵۱، ۲۲۳ هزار و ۹۶، ۲۰۳ هزار و ۱۶۵ ، ۱۷۸ هزار و ۸۷۰ و ۱۷۴ هزار و ۹۷۵ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، اسپانیا و آلمان به‌‌ترتیب با ۳۱۸ هزار و ۲۷، ۱۸۶ هزار و ۴۸۰ و ۱۵۱ هزار و ۷۰۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *