ابتلای دو و نیم میلیون نفر به ویروس کرونا در جهان، به ویژه در کشورهای صنعتی و ثروتمند

امار کرونا ویروس در جهان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، بر اساس آمار رسمی دولت‌ها

روز سه‌شنبه  دوم اردیبهشت ، به حدود دو میلیون و نیم میلیون نفر رسید.

با این حال ارزیابی می‌شود که تعداد واقعی مبتلایان بسیار بیشتر از این آمار باشد. از این تعداد، بیش از ۱۷۲ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان با  بیش از ۷۹۴ هزار مورد تایید شده از ابتلا به ویروس کرونا، در صدر جدول آمار شیوع ویروس کرونا در جهان ایستاده است.

همچنین این کشور از نظر تعداد قربانیان نیز پیشتاز است و تا کنون بیش از ۴۲ هزار نفر از مردم ساکن آمریکا قربانی این ویروس شده‌اند.

پس از آمریکا، از نظر تعداد مبتلایان تایید شده کشور اسپانیا قرار دارد، اما از نظر تعداد قربانیان، ایتالیا بیشترین قربانی ویروس کرونا را داشته است.

فرانسه نیز هم از نظر تعداد مبتلایان و هم از نظر تعداد قربانیان فعلا در مقام چهارم جهان است. آلمان از نظر تعداد مبتلایان شناسایی شده و بریتانیا از نظر تعداد قربانیان، در مقام پنجم هستند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده درباره شیوع ویروس کرونا در بریتانیا که عصر روز سه‌شنبه اعلام شد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۲۸ نفر در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند که آمار قربانیان این کشور را مجموعا به بیش از ۱۷ هزار نفر می‌رساند.

همچنین تعداد کشته‌شدگان ویروس کرونا در اسپانیا، دیگر کشور اروپایی، به ۲۱۲۸۲ نفر رسیده است. این در حالی است که آمار کشته شدگان کرونا در روز سه شنبه نسبت به روز دوشنبه تاحدودی افزایش داشته است.

در مجموع در میان قاره‌های جهان، اروپا با حدود ۱۰۷ هزار کشته، بیشترین قربانی کرونا را در میان قاره‌های جهان داشته است.

پس از اروپا، آمریکای شمالی با بیش از ۴۴ هزار قربانی، آسیا با بیش از هفت هزار کشته، خاورمیانه با بیش از ۵۶۰۰ کشته، آمریکای لاتین و کارائیب با بیش از ۵۳۰۰ جانباخته، آفریقا با ۱۱۶۱ کشته و کشورهای اقیانوسیه با ۹۱ کشته، در رتبه‌های بعدی هستند.

در حالی که شیوع ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است، مدیرکل برنامه جهانی غذا به شورای امنیت سازمان ملل متحد هشدار داده که شرایط کنونی ممکن است منجر به یک «فاجعه انسانی جهانی» شود. پیشتر برخی از سازمان‌های بین‌المللی نسبت به خطر قحطی بر اثر شیوع ویروس کرونا در جهان هشدار داده بودند.

همچنین در حالی که قیمت نفت خام آمریکا روز دوشنبه به پائین‌تر از صفر رسید، قیمت هر بشکه نفت برنت نیز روز سه‌شنبه شدیدا کاهش یافت و به زیر ۲۰ دلار رسید.

با این حال در این شرایط، کشورهای مختلف به فکر خروج از قرنطینه هستند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه گفت که کشور پس از ماه رمضان به حالت عادی بازخواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *